اکبر سروری گلپایگانی

نوازنده و مدرس تمبک، دف، داربوکا، کاخن، هنگ درام
اکبر سروری گلپایگانی مدرس سازهای کوبه ای
اکبر سروری گلپایگانی مدرس سازهای کوبه ای

اکبر سروری گلپایگانی نوازنده سازهای کوبه ای

اکبر سروری گلپایگانی از اساتید موسیقی ایرانی و نوازنده سازهای تمبک، دف، داربوکا، کوزه، کاخن و هنگدرام می باشد. او متولد سال 1365 در گلپایگان است.

استاد اکبر سروری گلپایگانی فراگیری ساز تمبک را از سال 1386 نزد استاد کامبیز گنجه ای آغاز نمود و طی سالیان متمادی بر دانش و مهارت نوازندگی خود در این ساز افزود. او همچنین از سال 1390 از آموزه های استاد مهرداد کریم خاوری در نوازندگی دف بهره مند و به نوازنده ای چیره دست در این ساز بدل شد.

در ادامه فعالیت های هنری خود در سال 1394 به فراگیری تکنیک های حرفه ای نوازندگی سازهای داربوکا و کاخن نزد استاد شایان ریاحی روی آورد و از دانش و تجارب ایشان در نوازندگی این سازها بهره برد. کسب مقام برتر در جشنواره های موسیقی و دریافت لوح تقدیر و تندیس از مراکز فرهنگی هنری از افتخارات ایشان می باشد.

اکبر سروری گلپایگانی عضو خانه موسیقی و از نوازندگان شناخته شده سازهای کوبه ای همچون دف و تمبک در ایران است.

اکبر سروری مدرس هنگ درام
اکبر سروری مدرس هنگ درام

فعالیت های هنری اکبر سروری گلپایگانی

استاد اکبر سروری علاوه بر نوازندگی در زمینه آهنگ سازی و تدریس موسیقی و سازهای کوبه ای نیز فعال است. وی از سال 1390 تدریس تمبک (Tombak) را آغاز نمود و با طی کردن مدارج آموزشی، به تدریس حرفه ای سازهای دف، کاخن، داربوکا و هنگ درام روی آورد و دانش و تجارب خود در نوازندگی سازهای کوبه ای را در اختیار هنرجویان متعددی قرار داد.

اکبر سروری به دلیل تسلط بر تکنیک های نوازندگی و خلاقیت در اجرا، از جمله نوازندگان محبوب و مورد احترام در بین اهالی موسیقی است. او همکاری با گروه های موسیقی مختلف و اجرا در کنسرت های متعددی را در کارنامه دارد.

اجراهای متعدد در کشورهای ترکیه،اربیل عراق و دبی به صورت تکنوازی و گروه نوازی، همکاری و نوازندگی با  گروه موسیقی هزار آوا به سرپرستی نیما رحمتی و همچنین همنوازی با گروه کوبه ای سماع کوبان، به سرپرستی کامبیز گنجه ای و حسین رضایی نیا از سوابق هنری او می باشد.

اکبر سروری گلپایگانی در آلبوم های موسیقی نظیر آلبوم جاودان شامل دو تک ترک نور مهتاب و امیر عشق، با صدای حمید رضا بزرگی و آلبوم فال اثر نوید قزوینه نیز همنوازی و همکاری داشته است.

اکبر سروری مدرس سازهای کوبه ای
اکبر سروری مدرس سازهای کوبه ای

آموزشگاه موسیقی دلشدگان به عنوان بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران امکان بهره مندی از تجارب و دانش استاد اکبر سروری در کلاس آموزش تنبک و هنگدرام را فراهم نموده است. برای کسب مشاوره و مشارکت در دوره های آموزشی با ما در تماس باشید.

اسکرول به بالا