فرید رحمانی

نوازنده و مدرس درامز، تنبک و سازهای کوبه ای
فرید رحمانی نوازنده درامز

فرید رحمانی مدرس درامز، تنبک و سازهای کوبه ای

فرید رحمانی متولد 1354، نوازنده درامز، تنبک، هنگدرام و سازهای کوبه ای و از اساتید آموزشگاه موسیقی دلشدگان است. او فارق التحصیل رشته موسیقی است و علاوه بر نوازندگی در زمینه های آهنگسازی و تنظیم نیز فعالیت می نماید. 

 ایشان دوره های تخصصی نوازندگی درامز را با موفقیت گذرانده و از تعالیم اساتید برجسته ای از جمله کامبیز گنجه ای، محمود فرهمند، کیوان شکوه، هومن غفاری و آرش پژند مقدم بهره برده است. همچنین افتخار شاگردی اساتیدی همچون علیرضا مشایخی، ملیحه سعیدی، پورتراب، محسن نفر و شکارچی را در هنرستان و دانشکده موسیقی در کارنامه دارد.

فرید رحمانی به دلیل تکنیک و مهارت بالا در نوازندگی درامز، مورد تحسین بسیاری از اهالی موسیقی قرار گرفته است.

فرید رحمانی نوازنده تنبک

فعالیت های هنری فرید رحمانی

فرید رحمانی از جمله نوازندگان شناخته شده و پرکار در ایران است و در سبک های راک، پاپ و تلفیقی فعالیت می کند. ایشان  با آموزشگاه های متعدد تعلیم موسیقی از جمله دلشدگان به عنوان بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران همکاری دارد و هنرجویان بسیاری را تعلیم داده است.

همکاری با صدا و سیما و برنامه خندوانه، فعالیت در زمینه خوانندگی و تهیه آلبوم موسیقی با همکاری و آهنگسازی و تنظیم استاد بهروز صفاریان در کنار اجراهای متعدد موسیقی سنتی و پاپ (POP Music) برروی صحنه و رادیو و تلویزیون و همچنین همکاری با گروه‌های موسیقی چارتار، پالت، آویژه، کماکان و … از جمله فعالیت های هنری ایشان می باشد.

آلبوم های موسیقی:

  • عبور – گروه آویژه – 1398
  • تمام نغمه های زخمی – پالت – 1397
  • آهای خبردار – همایون شجریان – 1396
  • دلتنگ – علیرضا افتخاری – 1395
  • فصل بهار – ماکان بند – 1394

فرید رحمانی همچنین برنده جایزه بهترین نوازنده درامز از جشنواره موسیقی فجر سال 1397 و نامزد دریافت جایزه بهترین نوازنده درامز از جشنواره موسیقی ما سال 1398 می باشد. وی سابقه همکاری با خوانندگان و گروه های بسیاری را در کارنامه دارد و در اجراهای بسیاری در داخل و خارج از کشور مشارکت داشته است.

  • کنسرت گروه پالت – تالار وحدت – 1398
  • کنسرت همایون شجریان – تالار وحدت – 1397
  • کنسرت علیرضا افتخاری – تالار وحدت – 1396
  •  کنسرت ماکان بند – برج میلاد – 1395

آموزشگاه موسیقی دلشدگان امکان بهره مندی از تجارب و دانش استاد فرید رحمانی در کلاس آموزش درامز، کلاس تنبک و سازهای کوبه ای را فراهم نموده است. برای کسب مشاوره و مشارکت در دوره های آموزشی با ما در تماس باشید.

اسکرول به بالا